MOTHER NATURE ANYAKÖR

465554939 544229315026927 7647875059282229887rose n

A nők elleni erőszak megszüntetésére hívjuk fel a figyelmet novemberben!

A várandósgondozás során vagy a szülészeti és csecsemős osztályokon átélt, méltatlan bánásmódból fakadó traumatizáció és megszégyenülés is a nők ellen elkövetett erőszak egyik formája, ami mellett nem mehetünk el szó nélkül.

465554939 544229315026927 7647875059282229887 n

Novemberi előadásunkban a szülészeti jogok kapcsán átfogó képet adtunk arról, hogy mi minden tartozik az erőszak témakörébe, hogyan lehet megelőzni, utólag visszajelzést adni vagy akár kártérítést kérni az elszenvedett kellemetlenségek miatt.

A rendszerszintű problémák és visszaélések mély nyomot hagynak bennünk. A szülésélmény egy életre szóló tapasztalás, a későbbi anyai kihívások megoldásárára mintaként ható alapélmény. Egy olyan forrás, amely lehet erőt adó, felemelő, ugyanakkor szorongáskeltő nehéz emlék is.

A várandósgondozás során is elhangozhatnak olyan mondatok, melyek mélyen belénk égnek, félelmet és bizonytalanságot keltenek bennünk, elbizonytalanítanak vagy eltántorítanak a szülési vágyainktól.

A novemberi anyakörünket az érzelmek kibontásának szenteljük, teret adva személyes tapasztalataink megosztására, terheink megkönnyítésére a női körök nyújtotta biztonságos, elfogadó tér ölelésében.

Rózsák Forradalma Felvidék 2025

A rózsa jelképezi a nő testi-lelki sérüléseit és az erejét a védekezésre, gyógyulásra. A korábbi években világszerte nők, anyák tértek vissza ilyenkor a trauma helyszínére, és helyeztek el ott egy rózsát magukért, emlékezve arra, amit átéltek.

Te is hozz egy szál rózsát erre az alkalomra kifejezve együttérzésedet nő társaid felé, felfedve a szándékodat a gyógyulásra, kifejezve az erőnket és bátorságunkat!

Ez nem egy terápiás csoport, azonban segíthet elindulni a gyógyulás felé, vagy megerősítést, bátorítást adhat az utadon.

Tapasztald meg, hogy nem vagy egyedül!

Várunk szeretettel!

Ha még nem ismered a Mother Nature Projektet vagy még sosem voltál anyakörön, olvass tovább és kerülj hozzánk közelebb!

Milyen elveken nyugszik a Mother Nature Projekt?

  • az anyaság egy személyes átalakulás
  • a természettel való kapcsolódás inspirációt és belső erőt ad a mindennapjainkhoz
  • az anyáknak szüksége van támogató közösségekre

MIÉRT ÜLÜNK KÖRBEN?

Azért, mert mindig is így tettünk!

A kör az emberi kapcsolódás legősibb formája.

A középpontjában a tűz arra szolgál, hogy magához vonzza a figyelmet. A kör egy olyan forma, amelyben mindenki ugyanazon a szinten ül és történetet mesél, történeteket hallgat, valamint szövi a közösség összetartó fonalát.

A körök az embereket jelenlétre hívják meg, nem pedig arra, hogy cselekedjenek. Olyan egyszerű rituális terek, amelyek segítenek bennünket abban, hogy elszakadjunk a hétköznapjaink áramából, így helyet teremtve a mélyből fakadó megújulásnak.

HALLGATÁS ÉRTŐ FIGYELEMMEL!

Hallgassunk és beszéljünk a szív teréből!

A meghallgatás egy fejlesztendő készség.

Lásd meg magad mások történetében!

Láss rá a saját történetedre új nézőpontból!

A MOTHER NATURE ANYAKÖRÖK MÖGÖTT REJLŐ FILOZÓFIA ÉS SZÁNDÉK:

AZ ANYASÁG BELSŐ ÁTALAKULÁS, a változás és növekedés útja.

Az anyaság a nők identitásának egy fontos, de nem az egyetlen része. Olyan kultúrát szeretnénk teremteni, amelyben az ANYASÁG MENTES A SZTEREOTÍPIÁKTÓL. ELVÁRÁSOKTÓL, ÍTÉLKEZÉSEKTŐL ÉS A BŰNTUDATTÓL. Anyaként saját magunkról kell gondoskodnunk annak érdekében, hogy másokról tudjunk gondoskodni.

Légy nyitott arra, ami megmutatkozik, fogadd el ítélkezés nélkül – gyakoroljuk a létezés kevesebb ítélkezéssel bíró formáját.

Az, hogy közösségek részese legyünk, mindenki számára nagyon fontos. Különösen igaz ez az anyákra, főleg az újdonsült anyákra.

A körben való megosztás lehet gyógyító, de nem helyettesíti a terápiát. Hisszük, hogy a sorstársi támogatás egy különleges módja lehet annak, hogy enyhítsük az anyasággal járó kihívások nyomását és hogy a kihívásokat lehetőségekké alakítsuk.

Amikor az anyaság valamilyen okból kifolyólag túlságosan nagy kihívássá válik, fontos, hogy szakember segítségéhez forduljunk támogatásért.

Várunk szeretettel Komáromban a Zichy-pont Közösségi központban.

A program ingyenes, támogatónk a Bethlen Gábor Alap.